Permakulturní workshop

8.−10. listopadu 2013, přírodní školka Dobroděj, Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna.
 
Principy permakulturního pěstování, voda v zahradě, kompostování, mulčování, různé formy záhonků. Součástí workshopu je tvorba permakulturní zahrady při školce Dobroděj.
 
 
Akce probíhá od pátku 8. listopadu 18:30 do odpoledních hodin neděle 10. listopadu v přírodní školce Dobroděj na Kaprálově mlýně u Ochozi u Brna. Preferována je účast na celém workshopu. Během akce je zajištěno vegeteriánské i veganské jídlo a teplé nápoje, vaše přispění do něj je vítáno. Na akci je hrazen symbolický poplatek 300,-. Lektorné a část materiálů jsou podpořeny jinými zdroji.
 
Večery budou věnovány konzultacím a přednáškám na zvolené téma. Je proto vhodné zůstat po celý víkend na místě. Pokud to máte domů kousek a preferujete-li domácí postýlku, budeme tomu naprosto rozumět. Na mlýně je možné se ubytovat ve vlastním spacáku na našich matracích. V místě je teplá sprcha. Účastníci akce ubytování neplatí. Tato akce je věnována dospělým, přítomnost dětí je však vítána. Za děti v doprovodu rodičů se neplatí. V době přednášek lze požádat o hlídání spolupracovníky školky Dobroděj.

 Orientační program:
Pátek 18:30 - 19:00 prezence a ubytování účastníků,
19:00 - 20:00 představení celého workshopu, lektorek, seznámení se a seznámení se s principy permakulturních zahrad (volný program 20:00 - 21:00 teoretická průprava k přírodním zahradám
po 21. hod. diskuse a konzultace.
Sobota 8:30 podrobné seznámení s modelovým terénem a možnostmi jeho řešení,
Plánování a příprava jednotlivých řešení ve skupinkách a konzultace s architektkami.
12:00 oběd
Realizace zvolených řešení. Skupinky se učí navzájem.
Po večeři bude odborná přednáška na zvolené téma (vše kolem přírodních zahrad).
Neděle bude věnována dokončovacím pracem, konzultacím (co je třeba po realizaci). Končit budeme v brzkém odpoledni (15. hod.). Zůstat déle je vítáno.
Volitelnou součástí programu je prohlídka areálu a okolí Střediska ekologické výchovy Kaprálův mlýn.

S sebou: pracovní oblečení a obuv (bude zima, může pršet;-). Volitelné: vlastní zahradnické nůžky, rukavice, sazeničku bylinky, oblíbená pochutina k snídani, práci...  
 
Přihlašování ukončeno.
 
Lektorky:
Bc. Hana Syrová - zahradní architektka, věnuje se komunitnímu plánování a vztahu člověka k místu.
Ing. Zita Zapadlová - zahradní a krajinná architektka, spolupracovnice ekologického institutu Veronica, projektuje přírodní zahrady a spolupořádá odborné semináře.
Kontakt na organizátory: akce@lmsdobrodej.cz, 775082735.
 
                              
Tento projekt by podpořen z veřejné sbírky obchodů Nadace Veronica.
Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.